Fińskie placuszki – rieska (4 sztuki)

Do podania :
Sos czosnkowy :
Ciasto na placuszki moża zagniatać w miseczce lub na stolnicy . Zimne ziemniaki przepuścić przez praskę lub utłuc, dodać mąkę , całe jajko , szczyptę soli i wyrobić ciasto ( jest dość miękkie). Dużą blachę wyłożyć papierem do pieczenia . Ciasto podzielić na 4 części i dłońmi posypanymi obficie mąką uformować 4 płaskie placuszki, nakłuć placuszki widelcem kilka razy. Piec w piekarniku nagrzanym do 220 st. ( grzałka dolna i górna) lub 210 st.z termoobiegiem .Podawać ciepłe z sosem czosnkowym lub kwaśną śmietaną i łososiem .Przepis znalazłam tutaj
Sos czosnkowy : Czosnek przepuścić przez praskę i utrzeć z solą na gładką pastę. Wymieszać wszystkie składniki sosu .